Zdjęcie: Centralne Biuro Śledcze Policji
Reklama

Około 10 procent funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji w Rzeszowie przyłączyło się do “zwolnieniowego” protestu. 

Rzeszowski zarząd CBŚP, elitarnej jednostki policji, liczy około 80 funkcjonariuszy. Pracują w Rzeszowie i w wydziałach zamiejscowych w Tarnobrzegu i Przemyślu. Z naszych nieoficjalnych źródeł wynika, że w czwartek na L4 było ok. 10 proc. policjantów CBŚP.

W piątek, jeżeli nie dojdzie do porozumienia policyjnych związkowców z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji ws. m.in. podwyżek, ma się “rozchorować” większość lub prawie wszyscy policjanci z trzech głównych wydziałów rzeszowskiego CBŚP: zwalczania zorganizowanej przestępczości kryminalnej, narkotykowego oraz ekonomicznego.

Atmosfera w rzeszowskim CBŚP jest taka sama, jak w całej policji. – Żenada – mówi nam jeden z policjantów CBŚP.  – Już dawno poszlibyśmy na L4, ale mamy trochę inny charakter pracy niż np. oddział prewencji policji, czy ruch drogowy. Nas na ulicach nie widać – słyszymy od funkcjonariusza CBŚP w Rzeszowie.

Policjanci CBŚP dużo czasu spędzają na naradach z prokuratorami, mają z dużym wyprzedzeniem zaplanowane przesłuchania. – Jak nie przesłucham podejrzanego teraz, to i tak będę musiał zrobić to później. W społeczeństwie echa nie będzie. Ale jak najbardziej trzymamy stronę protestujących – mówi policjant rzeszowskiego CBŚP.

Obawia się on, jeżeli MSWiA nie dojdzie do porozumienia z policyjnymi związkowcami, to pod dużym znakiem zapytania stoi zaplanowana na połowę listopada “realizacja” do jednej ze spraw prowadzonych przez rzeszowskie CBŚP. 

O tym, co się dzieje aktualnie w Komendzie Miejskiej Policji w Rzeszowie oraz podkarpackiej policji w związku z “psią grypą”, możecie przeczytać TUTAJ i TUTAJ

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

2 KOMENTARZE

  1. Tytuł mi się podoba: Policjanci rzeszowskiego CBŚP też „chorują”. W piątek może być paraliż
    Czyli choroba tak szybko postępuje? 🙂
    Żenada….w przestrzeni publicznej oficjalnie informuje się o “chorujących” policjantach, oficjalnie wszyscy wiedzą, że to nie choroba jest przyczyną przedkładania L4, a nikt nie nazwie tego szantażem i to w dodatku z wyłudzeniem nienależnych świadczeń.
    Z góry przepraszam naprawdę chorych policjantów i liczę, że szybko wrócą do zdrowia.

  2. Panom z CBŚP proponuję podać jeszcze adres wioski, gdzie jest hodowla konopi lub podać linki na fejsie do profili figurantów, których zdejmą podczas wspomnianej “realizacji” 😉 ewentualnej “realizacji”, bo być może nie będą w stanie idąc na L4 🙂

Comments are closed.