Fot. Patryk Ogorzałek / Rzeszów News. Na zdjęciu rzeszowski e-bilet

– To był strzał w „10” – twierdzi Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie o wspólnym bilecie na pociąg i autobus. Sprzedano ich już ponad tysiąc. W planach są bilety czasowe.

Wspólny bilet na autobusy MPK i na pociągi, które obsługują Przewozy Regionalne, obowiązuje w Rzeszowie od 1 sierpnia br.

– To był strzał w „10”. Rzeszowianie i mieszkańcy okolicznych gmin mogą teraz jeździć taniej i wygodniej – uważa Anna Kowalska, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

Obecnie bilet zintegrowany uprawnia do jazdy autobusem i pociągiem na terenie Rzeszowa i do Boguchwały, Wisłoczanki, Strażowa, Rudnej Wielkiej, Świlczy oraz Trzciany.

– Mamy też w planach rozszerzenie biletu o tereny w stronę Łańcuta. Docelowo chcemy objąć nim możliwe największy obszar, ale do tanga trzeba dwojga – tłumaczy dyrektor Kowalska.

Oznacza to, że w tej sprawie ZTM musi dogadać się z Przewozami Regionalnymi. Pierwsze spotkania w sprawie poszerzenia obszaru zasięgu wspólnego biletu zostały zaplanowane już na listopad.

Bilet zapisywany jest na Rzeszowskiej Karcie Miejskiej. Można go kupić w sześciu Punktach Obsługi Podróżnych ZTM w Rzeszowie przy ulicach: Lisa-Kuli, Grottgera, Targowej, Trembeckiego oraz w galeriach „Nowy Świat” i „Plaza”, biletomatach, a także poprzez stronę internetową www.ebilet.erzeszow.pl.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Cena biletu wspólnego na pociąg i autobus wynosi 92 zł (normalny) i 46 zł (studencki). Za bilet imienny 5-dniowy trzeba zapłacić odpowiednio 28 zł i 13 zł. Zintegrowany bilet semestralny kosztuje 181 zł dla studentów i 201 zł dla uczniów.

Po upływie około pół roku ma być wprowadzony kolejny etap wdrażania wspólnego biletu, z którego będą mogli korzystać mieszkańcy Czudca, Łańcuta, Sędziszowa Małopolskiego i Głogowa Młp.

W planach jest również wprowadzenie biletu czasowego w postaci tzw. biletu weekendowego z myślą o turystach.

W dalszej perspektywie ze wspólnego biletu będzie można korzystać również przy pomocy elektronicznej portmonetki działającej na Rzeszowskiej Karcie Miejskiej. Pociągi Przewozów Regionalnych muszą być wyposażone w urządzenia do weryfikacji e-biletów.

– Podpisaliśmy również umowę z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania, aby na legitymacjach studenckich, tak jak na Rzeszowskiej Karcie Miejskiej, można było zapisywać bilety. Chcemy, aby z tej funkcji mogły korzystać wszystkie rzeszowskie uczelnie, dlatego prowadzimy już z nimi w tej sprawie rozmowy – mówi Anna Kowalska.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama