Poseł PiS Wojciech Buczak nasyła NIK na ratusz za wydawanie „wuzetek”

56
Reklama

– Tereny wzdłuż Wisłoka i zalewu są zalewane betonem – alarmuje rzeszowski poseł PiS Wojciech Buczak. Do Najwyższej Izby Kontroli zawnioskował, by pod lupę wzięła, czy ratusz wydaje inwestorom “wuzetki” zgodnie z prawem. 

 

W poniedziałek Wojciech Buczak oraz Marcin Fijołek, rzeszowski radny PiS, pojawili się w rejonie Żwirowni. Tuż przy ścieżce rowerowej, która jest częścią szlaku rowerowego Green Velo, powstaje 7-piętrowy blok. Ich budowa szczególnie nie podoba się mieszkańcom domów na osiedlu Grabskiego, bo budynek powstaje tuż przed ich oknami. 

– To dość niechlubny przykład, w jaki sposób proces inwestycyjny i kwestie braku planowania przynoszą skutki dla wyglądu miasta i terenów zielonych – mówi Marcin Fijołek. W tej części Rzeszowa politycy PiS pojawili się w trakcie ubiegłorocznej kampanii wyborczej do samorządu, gdy mieszkańcy osiedla zaczęli protestować przeciwko budowie bloku. 

Ale na wstrzymanie inwestycji było już wtedy późno. Polityków PiS niepokoi, że na terenach rekreacyjnych wzdłuż Wisłoka i zalewu bloki wyrastają, jak grzyby po deszczu. Miasto bez problemów wydaje deweloperom tzw. wuzetki, czyli dokumenty określające, co można budować, jak należy zagospodarować teren, gdy nie jest on objęty planem przestrzennym. 

– Rzeszów ma piękne tereny rekreacyjne wzdłuż Wisłoka i zalewu. One są zalewane betonem. Wielokrotnie apelowaliśmy – politycy, radni, mieszkańcy i architekci – o zagospodarowanie tych terenów dla rekreacji, wypoczynku, placó zabaw. Niestety, postępuje proces zabudowania tych terenów – mówił Wojciech Buczak. 

Wytykał środowisku prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca, że nie dotrzymuje ono obietnic z ubiegłorocznej kampanii wyborczej, że tereny przy Wisłoku i zalewie będą służyły rekreacji. – Dlaczego wbrew oczekiwaniom mieszkańców, architektów wydawane są warunki zabudowy, pozwolenia na budowę w takich właśnie miejscach? – pyta poseł Buczak. 

Buczak: w Rzeszowie totalny chaos 

Wojciech Buczak postanowił poszukać odpowiedzi i o pomoc poprosił Najwyższą Izbę Kontroli. To do niej poseł PiS zwrócił się z pismem, by NIK przeanalizowała okoliczności towarzyszące wydawaniu przez miasto “wuzetek” i zezwoleń na terenach “zielonych”. – Chodzi też o zabudowywanie osiedli domów jednorodzinnych wysokimi budynkami – mówi. 

– Głuchość, brak reakcji władz Rzeszowa, prezydenta na apele mieszkańców, radnych, stowarzyszeń, architektów powoduje, że być może wnioski NIK coś zmienią – liczy na to Wojciech Buczak. Twierdzi, że na posiedzeniu sejmowej komisji infrastruktury omawiano wyniki kontroli NIK w kilku miejscach w Polsce, jak wydawane są pozwolenia na budowę.

–  Te wnioski są druzgocące – przekazuje Buczak. W raporcie NIK padły stwierdzenia, że przy wydawaniu “wuzetek” przez miasta nierzadko dochodzi do nadużyć związanych z niewłaściwą interpretacją zasady “dobrego sąsiedztwa”, co z kolei jest jedną z głównych przyczyn “pogłębiania się chaosu przestrzennego”.

Rzeszów uniknął wtedy kontroli, ale zdaniem posła PiS, gdyby kontrolerzy NIK też zajrzeli do naszego miasta, to Rzeszów również mógłby się znaleźć na liście wstydu. Na tym posiedzeniu posłowie zapoznali się z raportem Komitetu Przestrzennego Zagospodarowania Kraju, działającego przy Polskiej Akademii Nauk.

– W wielu miejscach w Polsce, także w Rzeszowie, panuje totalny chaos. Nie ma polityki zagospodarowania przestrzeni w sposób przyjazny dla mieszkańców. To polityka przyjazna deweloperom, inwestorom. Będziemy naciskać na władze miasta, by zmieniły tę politykę, by tereny od ujęcia wody w Zwięczycy do Kopca Konfederatów Barskich przeznaczane na rekreacje – zapowiada Wojciech Buczak. 

Jak miasto chroni zielone tereny?

Do polityków PiS dotarły też informacje, że na bulwarach na prawym brzegu Wisłoka też mają powstać nowe bloki, a miasto dogaduje się z deweloperami w sprawie zamiany działek. – To działanie szkodliwe, nieodpowiedzialne, bezpowrotne. Pora z tym skończyć – ocenia poseł Buczak. 

Marcin Fijołek przypomniał, że ponad miesiąc temu klub PiS złożył do prezydenta Tadeusza Ferenc interpelację, w jaki sposób miasto realizuje intencyjną uchwałę Rady Miasta Rzeszowa z sierpnia 2018 roku na temat ochrony terenów zielonych nad Wisłokiem przed niekontrolowaną zabudową.

Odpowiedzi ponad dwa tygodnie temu radnym PiS udzielił wiceprezydent Marek Ustrobiński. Napisał, że miasto wydało… “wuzetkę” na budowę kolejnych bloków na terenach pomiędzy ul. Podwisłocze a Wisłokiem. – To smutny przykład tego, w jaki sposób traktuje się kwestie ładu urbanistycznego w naszym mieście – uważa radny Fijołek.

Ratusz: nie wszystkie tereny są nasze

Wywołany do tablicy Marek Ustrobiński twierdzi z kolei, że tereny przylegające bezpośrednio do Wisłoka są od wielu lat przewidziane na rekreacje. – Inwestycje na bieżąco realizujemy, gdy tylko udaje nam się pozyskać tereny. Sporo z nich nie jest jednak naszą własnością – zwraca uwagę wiceprezydent Ustrobiński.

– Tereny między ul. Kwiatkowskiego a terenami rekreacyjnymi przy Wisłoku są w większości własnością prywatną i tam budowy bloków realizują różne firmy, które składają wnioski o „wuzetki”. My je przyjmujemy, analizujemy i wydajemy warunki zabudowy, jeśli wnioski są zgodne z prawem – dodaje Marek Ustrobiński.

Władze miasta kontroli NIK się nie obawiają. – Poddamy się jej – mówi krótko wiceprezydent Rzeszowa. 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

56 KOMENTARZE

 1. Pan Buczak jest zwiazkowcem.Szkoda ze nie mial wlasnego biznesu,ludzi na utrzymaniu,ich roszczen i problemow jak zdobyc zlecenie,jak wykonac i jak zadowolic ludzi ktorzy dla niego pracuja.Urlopy,ojcowskie,opieki,chorobowe itd itd
  Tylko ten kto tego doswiadczyl ma prawo wiedziec i ocenic rynek pracy i warunki w ktorych zyjemy.
  Pan Buczak jest szczesliwym czlowiekiem.
  Rozczeniowym czlowiekiem.
  Takiemu dobrze zyc.
  I niech zyje nadal,w swiadomosci,ze wszystko wie najlepiej.

 2. No oczywiście – teraz kontrola to juz popularna musztarda po obiedzie jak te budowle stoją,w inne szalunki leją beton a za chwile bedzie robota sie robic dalej bo miasto ma rosnąć
  No i rośnie tylko mieszkańcy bedą jak szczury w klatkach – chyba że o to chodzi – jak sie buduje bez składu i ładu ; O !

 3. wiceprezydent Ustrobiński? jaki wice prezydent?? nie ma takiej funkcji w jakiejkolwiek ustawie śmiesznie to brzmi. Poprawnie jest zastępca prezydenta a nie żaden wice../

 4. No proszę jaka postawa obywatelska. Proponuję iść za ciosem i poprosić NIK o zbadanie okoliczności faktycznych wydzierżawienia pod wydobycie kruszywa i rozliczenia działek gminnych w Budach Głogowskich przy drodze Zabajka-Bratkowice. Oprócz wątku ekonomicznego ciekawy może być wątek ekologiczny – rekultywacja odpadami.

 5. Ferenc i pisiory są siebie warci. Co nie zmienia sprawy, że ten pierwszy od 17 lat betonuje tereny zielone w mieście, a w tym Wisłok. Zamiast pisać rozpaczliwe listy, jak wczoraj, niech lepiej idzie na emeryturę. Bo do sensownej roboty sie już nie nadaje. Kontrola NIK-u jest jak najbardziej wskazana. Już kilku cwaniaków siedzi w pace, a myśleli, że są nietykalni.

 6. Trole Ferenca w akcji albo stado pożytecznych idiotów… Mam wątpliwości czy decyzje są wydawane zgodnie z prawem. Beton praktycznie wchodzi do wisłoka jak w przypadku okolic mostu zamkowego. Ale Pan Tedusz zgodnie z narracją swoich kompleksów chce budować co się da i gdzie się da byle było okazale, a do życia dla ludzi beznadziejnie. Ciesze się ze będzie kontrola NIK niestety myślę że niewiele z niej wyniknie. Wielkie straszydła będą dalej uprzykrzać życie mieszkańcom.

 7. Czy likwidacja ścieżki rowerowej, aby powiększyć parking przed nowym gmachem Urzędu Marszałkowskiego, jest zgodna z prawem? Zarządcą tej drogi zgodnie z przepisami jest miasto. Czy marszałek miał prawo zabrać fragment drogi pod parking bez porozumienia z Miejskim Zarządem Dróg? Ani Ratusz, ani MZD nic nie wiedzą. Czyli to samowola budowlana? Nagłośnijcie ten temat, zanim zamiotą aferę pod dywan.

  Wycinka drzew w celu poprowadzenia ścieżki rowerowej pasem zieleni przy samej jezdni to najgorszy możliwy scenariusz. Taki przebieg ciągu pieszo-rowerowego stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa jej uczestników. Jeśli zwężenia DDR dokonano bez zgody zarządcy, to złamano prawo i powinni przywrócić poprzedni stan. Jeżeli inwestor nie zadbał o odpowiednią ilość parkingów podziemnych, to jego sprawa.

 8. Przecież te tereny które są zabudowywane nawet nie są blisko Wisłoka. Bulwary są super i jest plan ich dalszej rozbudowy i tam można wypoczywać. A to że powstają nowe mieszkania wysokie piękne budynki to tylko lepiej. Mieć mieszkanie w takim wieżowcu to świetna sprawa. Ten widok. Mi osobiście jako osobie która regularnie jeździ rowerem wzdłuż Wisłoka wcale nie przeszkadzaja te budynki a wręcz przeciwnie cieszy mnie to że powstają bo może będę mógł tam kiedyś zamieszkać i moje dzieci wstając rano będą miały piękny widok na rzekę, bulwary i miasto.

 9. Prywatne działki budowlane to nie są e tereny rekreacyjne. Nawet gdy buczak tak powie w telewizji.

  Jak zachciało się buczakowi parku na cudzym niech wezmie kredyt odkupi i odda miastu pod ogólnodostępny park. Cudzym to tak łatwo się rozporządza?

 10. Pis już tak ma. Krytykuje że budują a jakby nie budowali krytykowałby że nie budują. Co dam bloki. Kiedy powstanie obwodnica co pis zablokował kiedy odmulenie Wisłoka?

 11. Co się czepili deweloperzy i władze miasta terenów rekreacyjnych i zabudowują Wisłok i inne tereny rekreacyjne betonem.Co przez wiele lat robią architekci w Biuro Rozwoju Miasta Rzeszowa że nie ma aktualnych planów zagospodarowania przestrzennego w przyłączonych od prawie 1o lat terenach od gminy Świlcza.Aneksować i przejmować działki jest łatwo gorzej jest je odpowiedni zagospodarować.Ale gdy nie wiadomo o co w tym interesie chodzi to chodzi i kasę ,tylko dla kogo są te korzyści z przyłączanie nowych terenów bo chyba nie dla mieszkańców.Od lat tereny rolne przyłączone porastają wysoką trawą bo nie ma nowych dróg i brak nowych planów.Ludzie na wiosnę widząc ten bałagan organizacyjny podpalają te nieużytki.gdy nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze tylko kto na tym korzysta bo zapewne nie mieszkańcy miasta.Teraz w komisji planowania UM naprawdę są specjaliści po szkołach partyjnych.

 12. No jaki to jest totalny kwik jedni kwiczą na drugich a na tych kolejni- ale ten kwik i jazgot spowodowny jest czym – co ?
  No to że w naszyn miescie imitacji czy innowacji nikt nad jego rozwojem nie panuje jest po prostu totalny bajzel
  Wiem co pisze żylem i mieszkalem w 9 krajach swiata wszędzie budują z głową ,z rozmysłem wszystko jest wczesniej analizowane na planach czy miniaturach jak to bedzie jak sie wybuduje : ulice,osiedle infrastrukture itd.itp. – tu u nas jest Burdel totalny burdel

  Postawią bloki potem kwik że korki dobra budowac ulice no super ale miejsca brak bo po drugiej stronie już cuś wybudowali 15 lat temu i co no i trzeba modzic i takich kwiatków w miescie jest w ciul gdzie by sie nie ruszyc
  Bo co ! – no bo nie ma fachowca- fachowca od planowania, co i gdzie i jak budowac jest armagedon i nikt nic w tej materii nie robi

  No teraz to na środku tego płynącego syfu postawic wieżowiec 200 metrowy bedzie super innowacja dla kolejnych pokolen –
  no gdzie jest Dzierżyński aby to cale dziadostwo powystrzelac i posprzątac raz na zawsze aby była normalność.

 13. A co z odmulaniem zalewu które Pan Buczak załatwił przed wyborami samorządowymi ? Cieplutko jest, pogoda dobra ale refulera do odmulania jak nie było tak nie ma, prac przygotowawczych na brzegu również nie widać. My nie chcemy żadnych prezentów od Warszawy (czy krakowa bo pod Krakow podlega zalew Rzeszowski)- my Rzeszowiacy płacimy pieniądze do budżetu Państwa i to właśnie Państwo rękoma “Wód Polskich” jest odpowiedzialne za stan zalewu który zagraża naszemu miastu. Obecnie sytuacja wygląda tak że w zalewie postępują procesy gnilne, zalew jest zamulony, nie spełnia swojej funkcji ale Warszawa… jest zainteresowana tylko zabieraniem naszych pieniędzy. Pan jesteś poseł na sejm, pan jesteś w Warszawie, to pańska partia ma większość w sejmie i rządzi więc to pan jesteś współodpowiedzialny za stan zalewu. Ja uczciwie jako obywatel RP i Rzeszowiak płacę i ze smutkiem obserwuje stan zalewu i brak jakichkolwiek prac na nim.

  W d%%% mam wuzetki nad wisłokiem i to że ktoś w środku miasta będzie miał widok na inny blok- wiedziały gały co brały- chcesz mieć pola i łąki to se kup na wsi parcele- mnie interesuje stan zalewu a co za tym idzie jakość wody pitnej dla wszystkich mieszkańców Rzeszowa.

 14. pisiory jak ruszą z obwodnicą południową, to Tadkowi powinni wstawić co najmniej jeden filar w jego działkę, zaraz obok jego chałupy. Zobaczymy cwaniaka czy taki zadowolony będzie z krajobrazu i utraty wartości swoich włości.

 15. A co W.Z i inwestycjami komercyjnymi i mieszkalnymi znanych inwestorów i deweloperów.Co z w.z jakie wystawia wydział architektury dla ul.Spacerowa oraz innymi enklawami m.in na Zalesiu.Tam na ul.Daliowej też znajomy deweloper chciał chyba przy pomocy fundacji FROA przejąc działki powycinać drzewa i postawić w centrum osiedla domków jednorodzinnych wysokie budynki.Ale ludzie z uczelni zrobili zadymę złożyli stosowne wnioski do organów kontrolnych państwa m.in na przenoszenie majątku gminy do fundacji F.R.O.A Rzeszów.Teraz już wiadomo skąd nagrody,dyplomy i docto9raty z uczelni technicznej dla najaśniej panującego robotnika wykwalifikowanego.

 16. Buduje się wysokie bkoki w każdej dziurze w centrum miasta. To jest dramat. Już są korki a będą tylko większe. Budujcie bloki ale dalej od centrum bo w centrum nie ma już miejsca. Tereny zielone zabudowuja przy ścieżce to już jest istny zamach na płuca miasta. Może więcej terenów rekreacyjnych a nie beton????

 17. Było lodowisko – nie ma 🙁
  Miał być wielki kompleks sportowo rekreacyjny – nie będzie 🙁
  Ale deweloper już zaczyna budować 90 metrowy blok – i o to chodzi durny wyborco, już zagłosowałeś więc nikogo nie obchodzisz 🙁
  (teren obok stadionu Resovii)

 18. Wiecie o co tu chodzi? Skąd teraz hejt na deweloperów? Jeden deweloper sponsoruje główny klub piłkarski a drugi deweloper siadkówkę a i tam gdzie niby blisko ścieżer rowerowych budują już któryś rok. Dlaczego taka akcja właśnie dziś?

  Buczak z pisu stara się przykryć aferę którą opisują wszystkie lokalne media. Pisowski marszałek podkarpacia kończy pałac na ul. Lubelskiej i prawdopodobnie doszło do samowolki i zlikwidowano pas ścieżki rowerowej pod parking marszałka Ortyla!

  Jeśli panu Buczakowi naprawdę leży dobro mieszkańców może i tam na Lubelskiej będą przypadkiem przechodzić reporterzy TVP Rzeszów jak przechodzil obok Wisłoka i też będzie protest

  http://www.resinet.pl/aktualnosci/rzeszow/przy-ul-lubelskiej-znikla-czesc-sciezki-rowerowej-czy-doszlo-do-samowoli-budowlanej.html

 19. Władze nie tylko kontroli NIK ale i wniosków do prokuratury się nie obawiają bo nie po to podarowali działkę pod budowę nowej prokuratury aby teraz jakieś wnioski z tej prokuratury wychodziły.Na dodatek nie po to baron PSL wsadził do oddziału NIK w Rzeszowie swojego człowieka co zostało ujawnione i jest przedmiotem sprawy karnej w Sądzie Rejonowym w Warszawie w sprawie przekroczenia uprawnień przez szafa NIK i byłego barona z PSL Jana B. Zgodę na kontrole w terenie wydaje centrala NIK a nie oddział terenowy NIK,który może jedynie wykonywać polecenia i zlecenia zaplanowane przez centralę.Również centrala NIK była bardzo powściągliwy w wydawaniu raportu na temat stawiania blisko domostw farm wiatrowych.Na koniec i co z tego że nawet NIK wyda raport niekorzystny kiedy nie będzie miał kto złożyć wniosku do prokuratury a jak złoży nawet wniosek to sprawa będzie przerzucana z jednej do drugiej prokuratury i nikt nie usłyszy zarzutów karnych.Ale są tacy ludzie co od lat zamiatali i nadal zapewne zamiatają sprawy karne pod przysłowiowy dywan.

 20. Biedny prezydent…, wszystko mu blokują te paskudy. Tylko mu robią na złość, a on taki dobry. Chce dobrze, ale mu nie wychodzi. Chciał wielki Rz to zrobił mu się chaotyczny grajdołek. Marzył o tym by młodych, wykształconych rzeszowian zatrzymać, to pouciekali mu do innych miast, a przyjechali hunowie z okolicznych wsi. Chciał powiększać miasto o strefę i lotnisko został mu Budziwój i Bzianka. Myślał o 200 tys za swojego życia zostało mu 190 i to z Ukraińcami.
  Same, kuźwa sukcesy… .

 21. WZ-etki to są dobre na wsi jak u ciebie. Rzeszów powinien mieć spójny PZP i precyzyjnymi zapisami. Ale twój ulubieniec woli dealować z deweloperami i klerem, i degradować miasto.

 22. Trolle urzędu miasta już się produkują…, może weźmiecie się za robotę bo na głupie zaświadczenie z USC trzeba czekać miesiąc bo klempy nic nie robią tylko piszą peany Tadkowi

 23. Kultys zablokował dzieciom aquapark, Leniart obwodnicę a Buczak wziął się za mieszkaniówkę?
  Kolejny strzał w kolanko przed wyborami.

 24. W Warszawie Deweloper Kaczyński nie dostał WZ-etki na swoje 2 szklane wieżowce to pis narobił obory w pisowskiej TVP że ratusz nie daje WZetek deweloperom.

  A w Rzeszowie znowu pis robi obore że ratusz daje WZetki deweloperom i poleciał do NIKu na skargę? Czyli rozumiem że według pana Buczaka z pisu WZetki można wydawać ale TYLKO politykom tej partii? Buczak nadaje sisę do Opolskiej Nocy Kabaretonowej 🙂

 25. I bardzo dobrze, że ktoś wreszcie weźmie się za dupę Ferencowi i jego gwardii. Brawo! Niech go wreszcie ktoś rozliczy z psucia miasta i z kłamstw typu: Rz miasto innowacji.

 26. Bzdury piszesz. Miasto może bez problemu narzucać PZP i zapisywać obostrzenia w ten sposób, że deweloperom nie będzie się opłacało betonować wszystkiego. Proste? Tylko, że Ferenc ma deala z deweloperką.

 27. Ogromna prośba. Drogie pisuary te siły i te zaangażowanie w szkodzeniu miastu i naszemu prezydentowi skierujcie w budowę obwodnicy.

  Czy Wojtek Buczak słyszał?

 28. Nie będą mieli fajnie?Niech zapomną o nartach wodnych. Przyjdzie Buczak i zablokuje a odchodząc będzie szyderczo wręcz demonicznie się śmiał ha ha ha ha

 29. W ten weekend, dokładniej w niedzielę na bulwarach przy lisiej górze na placu zabaw było oblężenie jak w disneylandzie, w oczy rzuciło się najbardziej sytuacja przy huśtawkach, były 4 z czego TYLKO Jedna dla najmniejszych, zrobiła się kolejka która była przez cały mój pobyt około 1 godz., dzieci były zdejmowane co 2min. z płaczem żeby mogły się hustać kolejne. Czy miasto nie mogłoby tam dołożyć jeszcze huśtawek z czego jeszcze przynajmniej 3 z fotelem dla najmniejszych. Nie, nie trzeba wydawać 50-100 tyś na koncepcje, można to zrobić odrazu za pieniądze z koncepcji. Redakcjo przekażcie to ratuszowa proszę.

 30. trwanie przy PIS-ie nie przynosi chluby, ale z PIS-u można się wypisać, natomiast zepsucie miasta jest nieodwracalne, więc prezydent i jego pomagierzy są już oznaczeni na zawsze

 31. Chcieliście Ferenca to macie tylko obwodnica południowa załatwi wszytko odblokuje Kwiatkowskiego pozwoli deweloperom budować tylko Ferenc

 32. Rosną wieżowce kolejny deweloper kończy swoje osiedle ale to musi boleć pisowca? Oni by chcieli Rzeszowa jak z lat 80 tych na wielkość jak Tyczyn. Rzeszów pięknie się rozwija to pisowiec ma ból 4 liter i poleciał na skargę do mamy. Mamo mamo a Ferenc mi kretki wysypał.

 33. Jakkolwiek fanką PISu nie jestem, to tutaj popieram inicjatywę tego pana. Rzeszów zaczyna wyglądać jak Bangladesz. Obdrapane rudery, a obok szklane wieżowce. Zero ładu ni składu.

 34. Rzeszów to stolica podkarpacia. To gdzie mają budować bloki pod Czudcem?

  Co rok przybywa 2500 tyś nowym mieszkańców. Ci ludzie przecież gdzieś mieszkać muszą. Gdyby Ferenc nie wydawał pozwoleń i ludzie nie mieli gdzie mieszkać to by się nadawało do NIKu.

 35. SUPER! Tak trzymać, cisnąć mafię deweloperską. Pisać, nagłaśniać, powiadamiać wszystkie możliwe organy. Sprawę podnosić na najwyższym szczeblu. Inaczej to miasto zamieni się w koszmar.

 36. Pan Buczak przegrał z Ferencem wybory. Dalej nie może pogodzić z przegraną. Kiedyś PIS obuecało biznesowe City a potem Park Centralny i nic z tego nie wyszło bo okazało się to tylko zwykłą PISowską kiełbasą wyborczą to chociaż tak próbują zaszkodzić prezydentowi. Jak dzieci

 37. Buczak ma po prostu ból dupska. Przejebał wybory koncertowo to co mu pozostało? No to bidula utrudnia funkcjonowanie miasta jak sie tylko da. Rzeszów to stolica Podkarpacia więc jeszcze nie na jednej działce budowlanej powstanie blok jak to w mieście. A to Pis zmienił prawo i wprowadził ustawę “Deweloper Lex” jak już kogoś winić to Dudę panie Buczak.

Comments are closed.