Reklama

Roman Jakim został nowym przewodniczącym rzeszowskiej „Solidarności”. Był jedynym kandydatem na to stanowisko.

Podczas sobotniego IX walnego zebrania delegatów „Solidarności” Regionu Rzeszowskiego, delegaci wybrali nowego przewodniczącego. Został nim szef „Solidarności” w WSK Rzeszow i radny Rzeszowa Roman Jakim.

Wybór nowego szefa „Solidarności” był konieczny ponieważ poprzedni przewodniczący Wojciech Buczak na początku grudnia został wicemarszałkiem województwa podkarpackiego.

W głosowaniu wzięło udział 169 osób, wszystkie oddane głosy były ważne. Na Romana Jakima zagłosowało 162 głosy. Był jedynym kandydatem na przewodniczącego. Do „Solidarności” w regionie rzeszowskim należy 13 tys. osób.

Jakim spodziewał się, że jego kandydatura zostanie zaakceptowana przez delegatów.

– Jestem przedstawicielem największej organizacji zakładowej w regionie i miałem prawo spodziewać się, że ten wybór nastąpi. Czuję na sobie jednak dużą odpowiedzialność za związek i wiem, że będzie trudno wejść mi w rolę szefa regionu po poprzednim przewodniczącym Wojciechu Buczaku – mówił Roman Jakim.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Jest przekonany, że przy zaangażowaniu współpracowników, z którymi wiąże nadzieje na pracę w prezydium, poradzi sobie na stanowisku.

– Zauważam, że ruch związkowy w Polsce jest jakby trochę w defensywie, stąd moje działania będą ukierunkowanie głównie na rozwój związków. Chcę zdecydowanie zwiększyć ilość spotkań z organizacjami zakładowymi z naszego regionu i przekonać członków, że warto rozmawiać również z tymi, którzy do nas nie należą. Nie ma innej alternatywy i pracownicy muszą to zrozumieć, że trzeba organizować się w związki zawodowe i w ten sposób walczyć o swoje uprawnienia – powiedział nowy przewodniczący „Solidarności”.

56-letni Roman Jakim w 1974 r. zaczął pracę w WSK PZL Rzeszów. W związku działa od 1980 r. Po 13 grudnia 1981 r. organizował pomoc dla represjonowanych i ich rodzin w czasie stanu wojennego. W latach 1982-1985 był rozpracowywany przez PRL-owskie służby w ramach Sprawy Operacyjnego Sprawdzenia o kryptonimie „Wiec”.

Od 2002 r. Jakim jest jest członkiem Komisji Krajowej „S”, a od 2005 r. przewodniczącym związku w WSK Rzeszów. W tym samym roku został wyróżniony honorową odznaką PCK III stopnia.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama