Tomasz Marczyński, Mistrz Polski w kolarstwie szosowym, będzie gościem specjalnym piątkowej (27 maja) Rzeszowskiej Masy Krytycznej. Ma on pomóc rowerzystom w zdobyciu pieniędzy w RBO 2017.

– Mamy nadzieję, że obecność Tomasza Marczyńskiego pomoże nam w staraniach o Rzeszowski Budżet Obywatelski. Walczymy o pozyskanie 1,5 mln zł na bezpieczne parkingi rowerowe w całym mieście – mówi Daniel Kunysz, prezes stowarzyszenia Rowery.Rzeszow.pl

Rowerzyści po raz kolejny walczą o pieniądze w nowej edycji RBO. Tym razem starają się o 1,5 mln zł na budowę bezpiecznych parkingów rowerowych przy szkołach, urzędach, bibliotekach i w miejscach publicznych.

Projekt stowarzyszenia ma pozycję nr 1 w kategorii zadań inwestycyjnych, w których do podziału jest 4,5 mln zł.

– Jeżeli wygramy wybudujemy 4 tysiące nowych miejsc parkingowych dla rowerów – zapowiada Kunysz. Głosowanie na projekty RBO 2017 trwa do końca maja. Poniżej informacje, jak należy głosować.

Rzeszowska Masa Krytyczna, czyli rowerowy przejazd ulicami miasta, odbędzie się w piątek (27 maja). Start o godz. 18:00 z Rynku.

– To świetna okazja, aby odpocząć i zrelaksować się, zwiedzając nasze piękne miasto na rowerze. Przejazd będzie eskortowany przez policję, oraz zabezpieczony przez wolontariuszy na rowerach – informuje stowarzyszenie Rowery.Rzeszow.pl.

Udział w przejeździe jest bezpłatny. Każdy uczestnik Masy otrzyma okolicznościową kartę tzw. szprychówkę, która uprawniać będzie do zakupu biletów na kursy Lux Expressu na trasie Rzeszów-Warszawa i z powrotem za 2 zł.

– Przygotowaliśmy też konkurs na najlepsze rowerowe przebranie – zachęcają rowerzyści.

Po Masie Krytycznej, około 20:30, w kawiarni Kawa Rzeszowska przy ul. Kościuszki 3 odbędzie się otwarte spotkanie dla rowerzystów z Tomaszem Marczyńskim. Będzie z nim można porozmawiać o kolarstwie i nie tylko. Wstęp darmowy.

Trasa Rzeszowskiej Masy Krytycznej

Rynek – Kościuszki – Plac Farny – Sokoła – Cieplińskiego – nawrotka – ks. Jałowego – Towarnickiego – Borelowskiego – Sondeja – Pułaskiego – Cieplińskiego – Mochnackiego – Hoffmanowej – Langiewicza – Akacjowa – Brzozowa – Wita Stwosza – Wyspiańskiego – Reymonta – Chłopickiego – Czarnieckiego – Jabłońskiego – Grottgera – plac Kilińskiego – Bardowskiego – Batorego – Orzeszkowej – Siemiradzkiego – Głowackiego – Piłsudskiego – Lwowska – Rejtana – Wierzbowa – Naruszewicza – Chopina – aleja Lubomirskich – 3 Maja – Kościuszki – Rynek

Jak głosować w RBO?

Głosowanie na projekty RBO 2017 trwa do 31 maja. Mogą brać w nim udział mieszkańcy, którzy najpóźniej w dniu głosowania kończą 16 lat oraz są zameldowani w Rzeszowie. Głos można oddać na jedno z trzech kategorii. Jeśli ktoś skreśli i poprawi swój głos, to karta do głosowania traci ważność.

Głosować można także przez internet. Link TUTAJ. Kartę do głosowania możecie również pobrać TUTAJ i wysłać na adres: rbo@erzeszow.pl lub  na adres: Urząd Miasta Rzeszowa, ul. Rynek 1, 35-064 Rzeszów, z dopiskiem „Rzeszowski Budżet Obywatelski – GŁOSOWANIE”. Za datę oddania głosu uważa się datę stempla pocztowego.

O nowej edycji RBO pisaliśmy także TUTAJ.

Wyniki głosowania zostaną opublikowane 24 czerwca na stronie rzeszowskiego magistratu: www.rzeszow.pl. Do realizacji zostaną wybrane te projekty, który uzyskały największą liczbę głosów. W przypadku równej liczby głosów, kolejność zadań na liście ustali w wyniku głosowaniu komisja ds. RBO.

Karty do głosowania można również otrzymać i zostawić lub wysłać do następujących miejsc:

– Kancelaria Ogólna Urzędu, Rynek 1;

– Biuro Rady Miasta Rzeszowa, al. Pod Kasztanami 8;

– Punkt Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa w Galerii Handlowej Nowy Świat, ul. Krakowska 20;

– Punkt Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa w Centrum Kulturalno-Handlowym Millenium Hall, ul. Kopisto 1;

– Punkt Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa w Centrum Handlowym Plaza, al. Rejtana 65;

– Punkt Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa w Galerii Rzeszów, al. Piłsudskiego 44;

– Punkt Informacyjny Urzędu Miasta Rzeszowa w hipermarkecie bi1, al. Witosa 21;

– Siedziby Rad Osiedli, w godzinach pełnienia dyżurów.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama