Zdjęcie: Fundacja Ambasada Kultury
Reklama

Nie jesteś zadowolony z decyzji, jakie zapadają w twoim mieście ponad głowami mieszkańców? Przyjdź w czwartek (14 marca) na warsztaty „Weź władzę w swoje ręce”.

Nie zgadzasz się z tym, jak prezydent lub Rada Miasta zarządzają twoim miastem? Nie podoba Ci się, że decyzje zapadają ponad głowami mieszkańców? Masz dość czucia się bezsilnym wobec tego, co dzieje się w szkole, na ulicy, uczelni, w instytucji publicznej, w twoim mieście? A może podoba Ci się to wszystko, ale masz swoje pomysły, jak można coś zrobić lepiej?

Jeśli chociaż na jedno pytanie odpowiedziałeś „tak”, to w czwartek (14 marca) koniecznie musisz pojawić się na warsztatach „Weź władzę w swoje ręce” organizowanych przez Ogólnopolską Federację Organizacji Pozarządowych i Fundacja Instytut Myśli Obywatelskiej im. Stańczyka.

W Rzeszowie warsztaty poprowadzi Alina Czyżewska, wielokrotnie nagradzana aktorka, która w ubiegłym roku zasłynęła z tego, że zaczepiła podczas jednej z konferencji prasowej Jarosława Gowina, ministra nauki i szkolnictwa wyższego, i próbowała wyjaśnić mu pewne kwestie związane z uchodźcami.

Ostatnio Czyżewska znalazła się także w gronie surowych krytyków decyzji Tadeusza Ferenca, prezydenta Rzeszowa, który zastosował prewencyjną cenzurę spektaklu „#chybanieja” w reżyserii Pawła Passiniego.

Podczas warsztatów Alina Czyżewska opowie o tym, co i jak można skutecznie zrobić, jakie mamy narzędzia prawne, jak z nich skutecznie korzystać, jak nie dać się ignorować przez urzędników. Przypomni także o „tym wszystkim, o czym zapomniano nam powiedzieć w szkole, kiedy przerabialiśmy hasło „demokracja” – a co jest naszą siłą i władzą, o której nie wiemy”.

Spotkania organizowane są w ramach projektu „Lex pro bono communi – monitoring prawa regulującego współpracę rządu z organizacjami pozarządowymi na rzecz dobra wspólnego”. Spotkania mają na celu wzmacnianie organizacji pozarządowych oraz osób z nimi współpracujących, w aktywnościach w zakresie kontroli obywatelskiej władz publicznych.

„Weź władzę w swoje ręce” w Rzeszowie odbędzie się w czwartek (14 marca) o godz. 17:03 w lokalu Centrum Edukacji Ekologicznej  przy  ul. Lubelskiej 28/4 lok. 1. Wstęp bezpłatny. Zapisy TUTAJ.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

10 KOMENTARZE

 1. Jakaś lalunie przyjedzie i będzie uczyła polityki lokalnej. Nie znając miasta, nie znając ludzi, ani specyfiki. Teraz każdy pod osłoną fundacji, stowarzyszeń itp. o głośnych nazwach zawierających szlachetne hasła obywatelskie może sprzedawać byle co. Wystarczy poczytać te jej elaboraty na FB. Bicia piany. Nie bronie obecnych włodarzy. Mam im wiele do zarzucenia. Ale jakaś aktoreczka niech się zajmie swoją sztuką, a nie samorządem.

 2. Dziewczyna wygląda na zadowoloną z życia.Twoje wypociny wskazują raczej stan odmienny.Plucie jadem,obrażanie i nieudacznictwo przebija z twojego tekstu.Skąd ta nienawiść,agresja?no i to darcie ryja?

 3. Klejna frustratka, która fejm zdobyła darciem ryja i debilnymi akcjami, plująca jadem, bez żadnej wiedzy merytorycznej ale z wybujałym ego, która pozuje na obrończynie uciśnionych dla lajkow na fb. Oczywiście ratuje świat tylko cudzymi rękoma bo po co się męczyć i zrobić cos dobrego bez rozgłosu jak można nie zrobić nic, drzeć ryja i zostać gwiazdą wśród nieudaczników.

 4. „Alina Czyżewska, wielokrotnie nagradzana aktorka, która w ubiegłym roku zasłynęła z tego, że zaczepiła podczas jednej z konferencji prasowej Jarosława Gowina, ministra nauki i szkolnictwa wyższego, i próbowała wyjaśnić mu pewne kwestie związane z uchodźcami.”

  …to jakaś lewaczka od przyjmowania „lekarzy i inżynierów”?

 5. Punkt pierwszy szkolenia. Jak przykuć się łańcuchem do drzwi ratusza, ewentualnie najbliższej latarni, czyli nowoczesne liberalne metody „protestu”.

 6. No tytuł bardzo intrygujący a już myślałem że Pani Alina z piłą motorową bedzie odcinała tych wszystkich chorych we wszystkich urzędach – oczywiście na ciężką chorobe ” stołkologie” to bym nawet poszedł pomagać aby paliwo do piły dolewac ale to niestety tylko warsztaty i tylko bicie piany –
  No niestety myślałem że to faktycznie akcja ale bicie piany to ja obseruje już od lat 50-tych i to nic nie daje takie bla – bka , bla/ bla/bla

  No może jednak Pani akcja – cuś da i może faktycznie jakiegoś ktosia uda się odciąć od koryta :

Comments are closed.