Nie jesteś zadowolony z decyzji, jakie zapadają w twoim mieście ponad głowami mieszkańców? Przyjdź w czwartek (14 marca) na warsztaty „Weź władzę w swoje ręce”.
Nie zgadzasz się z tym, jak prezydent lub Rada Miasta zarządzają twoim miastem? Nie podoba Ci się, że decyzje zapadają ponad głowami mieszkańców? Masz dość czucia się bezsilnym wobec tego, co dzieje się w szkole, na ulicy, uczelni, w instytucji publicznej, w twoim mieście? A może podoba Ci się to wszystko, ale masz swoje pomysły, jak można coś zrobić lepiej?
Jeśli chociaż na jedno pytanie odpowiedziałeś „tak”, to w czwartek (14 marca) koniecznie musisz pojawić się na warsztatach „Weź władzę w swoje ręce” organizowanych przez Ogólnopolską Federację Organizacji Pozarządowych i Fundacja Instytut Myśli Obywatelskiej im. Stańczyka.
W Rzeszowie warsztaty poprowadzi Alina Czyżewska, wielokrotnie nagradzana aktorka, która w ubiegłym roku zasłynęła z tego, że zaczepiła podczas jednej z konferencji prasowej Jarosława Gowina, ministra nauki i szkolnictwa wyższego, i próbowała wyjaśnić mu pewne kwestie związane z uchodźcami.
Ostatnio Czyżewska znalazła się także w gronie surowych krytyków decyzji Tadeusza Ferenca, prezydenta Rzeszowa, który zastosował prewencyjną cenzurę spektaklu „#chybanieja” w reżyserii Pawła Passiniego.
Podczas warsztatów Alina Czyżewska opowie o tym, co i jak można skutecznie zrobić, jakie mamy narzędzia prawne, jak z nich skutecznie korzystać, jak nie dać się ignorować przez urzędników. Przypomni także o „tym wszystkim, o czym zapomniano nam powiedzieć w szkole, kiedy przerabialiśmy hasło „demokracja” – a co jest naszą siłą i władzą, o której nie wiemy”.
Spotkania organizowane są w ramach projektu „Lex pro bono communi – monitoring prawa regulującego współpracę rządu z organizacjami pozarządowymi na rzecz dobra wspólnego”. Spotkania mają na celu wzmacnianie organizacji pozarządowych oraz osób z nimi współpracujących, w aktywnościach w zakresie kontroli obywatelskiej władz publicznych.
„Weź władzę w swoje ręce” w Rzeszowie odbędzie się w czwartek (14 marca) o godz. 17:03 w lokalu Centrum Edukacji Ekologicznej przy ul. Lubelskiej 28/4 lok. 1. Wstęp bezpłatny. Zapisy TUTAJ.
(jg)
redakcja@rzeszow-news.pl