3,5 tys. kandydatów chce studiować medycynę na Uniwersytecie Rzeszowskim

5
Zdjęcie Namysław Tomaka / Rzeszów News
Reklama

Wydział Medyczny Uniwersytetu Rzeszowskiego przeżywa prawdziwe oblężenie. Praktycznie na każdy kierunek jest więcej chętnych niż miejsc. Samą medycynę w Rzeszowie chce studiować 3046 osób na studiach stacjonarnych i 502 na niestacjonarnych.

W systemie rekrutacyjnym Uniwersytetu Rzeszowskiego zarejestrowało się 14642. Najbardziej obleganym wydziałem przez tegorocznych maturzystów jest Wydział Medyczny. Tam tylko na same studia stacjonarne na kierunku lekarskim, gdzie było tylko 90 miejsc, zarejestrowało się 3046 kandydatów. Na studia medyczne płatne – limit  60 miejsc – zgłosiło się 502 osoby.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się również fizjoterapia – na 140 miejsc zgłosiło się 606 chętnych, dietetyka – na 80 miejsc zgłosiło się 437, pielęgniarstwo – na 80 miejsc zgłosiło 508 osób, elektroradiologia – na 45 miejsc zgłosiło się 224 chętnych, położnictwo – na 70 miejsc zgłosiło się  296 chętnych oraz ratownictwo medyczne – na 76 miejsc zgłosiło się 184 kandydatów.

Rekrutacja zakończyła się również na Wydziale Filologicznym. Tu więcej chętnych niż przewidywał limit było na dziennikarstwie i komunikacji społecznej – 60 na 153, filologii angielskiej – 80 na 640 i lingwistyce stosownej 30 na 210.

Na Wydziale Muzyki okazało się, że najwięcej chce studiować przyszłych jazzmanów, ponieważ na kierunku jazz i muzyka rozrywkowa, gdzie limit przyjęć wynosił 15, zgłosiło się aż 56 kandydatów.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się również pedagogika. W tym przypadku na profil ogólnoakademicki, gdzie liczba miejsc wynosiła 150 zgłosiło się 437 osób, a na profil praktyczny – limit 100 – zgłosiło się 342 kandydatów.

Rekrutacja była prowadzona na 53 kierunkach i trwa ona jeszcze na Wydziale Biologiczno-Rolniczym (do 17 lipca) oraz Wydziale Socjologiczno-Historyczny (do 25 lipca).

W czwartek (13 lipca) kończy się rekrutacja na Wydziale Wychowania Fizycznego oraz w Instytucie Biotechnologii.

W środę pisaliśmy o tym, jakim zainteresowaniem cieszą się studia na Politechnice Rzeszowskiej. Najbardziej obleganym kierunek jest logistyka. O szczegółach możecie przeczytać TUTAJ

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

5 KOMENTARZE

  1. Wszędzie piszą, że zaczyna brakować pielęgniarek a limit na UR to tylko 80 miejsc na 508 chętnych. Smutne to bardzo, że nie myśli się co będzie za 10-20lat.

  2. medycyna cieszy sie duzym zainteresowanie nie dlatego ze dobra uczelnia a dlatego, że progi należą do najniższych w Polsce.

    • Przecież nie ma czegoś takiego jak progi, są po prostu listy rankingowe, które co roku mogą się kształtować zupełnie inaczej. A do tego na każdej uczelni podaje się inne kryteria, inne przedmioty się bierze pod uwagę… więc nie ma nawet jak porównać. I co to znaczy dobra uczelnia? To, że na jakimś uniwersytecie jest np. świetna psychologia, to nie znaczy, że filologia hiszpańska musi być na wysokim poziomie… A medycyna w Rzeszowie jest nowa, więc można zakładać, że przynajmniej wyposażona w najnowsze sprzęty i urządzenia. A wykładowcy to jak wszędzie. Ludzie po prostu.

Comments are closed.