Studentka rzeszowskiej WSPiA mistrzynią świata w trójboju siłowym

9
Zdjęcie: Materiały WSPiA
Reklama

Anna Syvokobylska, studentka WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej, zajęła I miejsce w kategorii Junior w 27. Mistrzostwach Świata Federacji WPA w Trójboju Siłowym.

Anna Syvokobylska od trzech lat studiuje na kierunku administracji w WSPiA. Reprezentuje również Klub Uczelniany AZS podczas zawodów ogólnopolskich i międzynarodowych. Sportem zajmuje się od wielu lat. Oprócz trójboju siłowego trenowała: Kick Boxing, pływanie oraz zajmowała się kulturystyką. W przeciągu ostatnich trzech miesięcy zdobyła kilka najważniejszych w trójboju siłowym tytułów.

Najnowsze osiągnięcie studentki WSPiA to tytuł najlepszej zawodniczki oraz I miejsce w kategorii Open podczas VI Otwartych Akademickich Mistrzostw w wyciskaniu sztangi leżąc. Podczas zawodów zorganizowanych 13 grudnia w Białej Podlaskiej zawodniczka reprezentująca KU AZS WSPiA ukończyła zawody z wynikiem 60 kg.

Zdjęcie: Materiały WSPiA

To nie jedyny tytuł Anny Syvokobylskiej. Największe osiągnięcie studentki WSPiA to trzy złote medale zdobyte podczas 27. WPA World Powerlifting Championships w Siedlcach. Mistrzostwa Świata w Trójboju Siłowym, Wyciskaniu Leżąc oraz w Martwym Ciągu zorganizowane zostały pod koniec listopada br. Studentka WSPiA w zawodach zajęła I miejsce w trójboju siłowym z wynikiem 295 kg.

Dodatkowo zdobyła złoty medal w kategorii Junior w Przysiadzie ze sztangą z wynikiem 135 kg, ustanawiając rekord świata. Zajęła także I miejsce w swojej kategorii w wyciskaniu sztangi leżąc (60 kg – rekord Europy) oraz w martwym ciągu (100 kg).

Anna Syvokobylska może także pochwalić się I miejscem podczas zorganizowanych w listopadzie nr. zawodach Pucharu Europy RAW w wyciskaniu sztangi leżąc w Złotoryi (z wynikiem 57,5 kg) oraz trzema złotymi medalami Mistrzostwa Ukrainy w trójboju siłowym. Na tych zawodach studentka WSPiA zajęła I miejsce w kategorii Junior w przysiadzie ze sztangą (125 kg) w wyciskaniu sztangi leżąc (50 kg) oraz martwym ciągu (115 kg).

Przed reprezentantką rzeszowskiej uczelni kolejne wyzwania. Teraz uczestniczy w najbardziej prestiżowych zawodach organizowanych w Polsce, czyli International Bench Press League – Turniej Mistrzów. To zawody rozgrywane w formie turnieju – trzech rzutów: grudzień, luty i kwiecień. W turnieju uczestniczą zawodnicy m.in. z Irlandii, Norwegii, Armenii, Szwecji, Turcji, Finlandii oraz USA.

Zdjęcie: Materiały WSPiA

Trójbój siłowy

Zawodnik musi wykonać trzy zadania siłowe: przysiad ze sztangą, wyciskanie leżąc oraz martwy ciąg. Trójbój siłowy nie jest sportem olimpijskim. Dyscyplina powstała w latach 50. Pierwsze mistrzostwa świata w trójboju obyły się w 1963 roku, a pierwsze mistrzostwa Europy w 1978 roku.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

9 KOMENTARZE

 1. mw święte słowa i 100% racji. Rzeszów, Polska potrzebuje Ukraińców, którzy sie łatwo asymilują, są pracowici, zaradni, do tego pochodzą z podobnego kręgu kulturowego i łączy nas religia katolicka. Nie wiem skąd tyle zawiści, ksenofobii i strachu przed obcymi w czasie kiedy sami wyjeżdżamy po całej Europie. Lepsi Ukraińcy niż Arabowie. Skąd u nas tyle ludzi ograniczonych umysłowo? To również dzięki Ukraińcom Rzeszów się rozwija – studiują tu, pracują, płacą podatki i mają takie same prawa żyć u nas jak bb, mieszkaniec czy Polak w Niemczech czy UK.

  • Slyszales o ludobojstwie przeprowadzonym na cywilnej ludnosci polskiej,zydowskiej,ormianskiej na Kresach 2RP? Wiesz dlaczego min udalo sie tam zgladzic ponad 100 tys ludzi ( ogolnie w 7 woj) bo z uciecha wlaczyla sie do tych zbrodni ludnosc cywilna,sasiad mordowal sasiada jednym slowem. Tysiace Polakow stracilo tam przodkow, myslisz, ze mozemy czus sie zagrozeni czy nie???? Dodatkowo patrzac na dzisiejsza polityke tego kraju w stosunku do oun-upa.

   A prywatnie o tej Pani gratuluje sukcesow!

   • A jak by była Niemką to byś też pisał bo Niemka w PL i przez to że Niemcy woję rozpętały to mamy ich nie nawidzić tal samo jak Ukrainców bo byli be ich przodkowie.
    I dziwić się że przez takie myślenie jak twoje Polska to kraj nie tolerancyjny i zacofany.

 2. Z tą różnicą że na 5000 studentów w WSPiA tylko 200 osób pochodzi z Ukrainy, a na WSIiZ chwalą się że prawie 2000. To chyba jest różnica. Zastanów się co piszesz zanim napiszesz.

 3. Gdyby nie Ukraińcy to te uczelnie by upadły, a na tym stracilibyśmy wszyscy. Mniejsza liczba studentów, mniejsze przychody, gorsze statystyki i spadek prestiżu Rzeszowa.

  Myślicie że skąd biorą się te wyróżnienia w rankingach dla Rzeszowa i przyrost ludności? PIS załatwił?
  Nie
  jednym z motorów napędowych miasta są studenci, a coraz większej części ukraińscy studenci. Firmy są gotowe przenosić się do Rzeszowa i tworzyć nowe miejsca pracy także dzięki nim

  Sam wczoraj poznałem Ukraińca, który od pół roku mieszka w Rzeszowie, tu założył firmę i płaci podatki. Dobrze będzie jeśli ci studenci po odebraniu dyplomu zostaną tutaj na stałe. Skoro Polacy nie chcą pracować dla rozwoju naszego kraju i wyjeżdżają za granicę, to niech ich miejsce nie zostanie puste, bo zbankrutujemy wszyscy.

  • mw – naprawdę wierzysz w to co napisałeś?
   Ukraińcy przyszłością Rzeszowa?
   Bandera ze śmiechu w grobie się przewraca.

Comments are closed.