Sylwester 2017 na Rynku. Koncert „We will rock you” i grupa LemON

1
Fot. Materiały zespołu. Na zdjęciu zespół LemON
Reklama

Największe i najbardziej znane przeboje rockowe będzie można usłyszeć podczas koncertu sylwestrowego „We will rock you” na rzeszowskim Rynku. Gwiazdą będzie zespół LemON. 

W niedzielnym koncercie „We will rock you” zaśpiewają uczestnicy programu The Voice of Poland (członkowie grupy The VoiceSingers) oraz rzeszowscy wokaliści: Ernest Staniaszek, Jagoda Kret, Michał Grobelny, Dominika Kobiałka, Artur Bradliński i Krzysztof Chruściel. Akompaniował im będzie czteroosobowy zespół w składzie: Kuba Szturm – gitary, Tomek Drachus – instrumenty klawiszowe, Marcin Jadach – bas, Tomek Dominik – perkusja.

Podczas drugiej części koncertu usłyszymy LemON, czyli polsko-łemkowsko-ukraiński zespół, który udowodnił, że ambitna muzyka na wysokim poziomie może trafić na pierwsze miejsca list przebojów. Zespół został założony w 2011 roku z inicjatywy wokalisty Igora Herbuta. LemON znany jest z takich hitów jak ,,Napraw”, ,,Scarlett”, ,,Spójrz”, ,,Nice” i ,,Jutro”.

LemON to także fenomen w internecie. Na samym Facebooku zespół zgromadził blisko 400 tys. fanów. Łącznie klipy zespołu zostały wyświetlone ponad 50 mln razy! LemON ma na swoim koncie cztery albumy, ostatni „TU” wydał w marcu 2017 r., na którym liryczne ballady kontrastują z punkową złością czy rockowym kolorem przesterowanych gitar.

Grupa ma na koncie występy na najważniejszych festiwalach (m.in. Woodstock, Sopot, Opole), koncerty za granicą (Wembley Arena w Londynie, trasa klubowa na Wyspach Brytyjskich, występy we Włoszech, Austrii i Niemczech), występy na prestiżowych galach (m.in. Fryderyki – w duecie z grupą Kroke, Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego, Nagrody Viva!Najpiękniejsi). 

Program Sylwestra 2017 na Rynku (31 grudnia, niedziela): 

– Godz. 21:00 – „We will rock you” – największe rockowe przeboje

– Godz. 23:15 – koncert LemON – I część

– Godz. 00:00 – pokaz sztucznych ogni i życzenia prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca

– Godz. 00:15 – koncert LemON – II część

Koncert sylwestrowy poprowadzą dziennikarze Ilona Małek oraz Marcin Pawlak. Koncert transmitowany będzie we fragmentach na antenie TVP Rzeszów. Życzenia noworoczne prezydenta Rzeszowa i pokaz fajerwerków będzie można oglądać na ekranach telewizorów oraz w internecie, poprzez mobilną aplikację TVP Stream o godz. 21:10, 22:25 i 23:25.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

1 KOMENTARZ

  1. Taki sylwester plenerowy to powinien chyba odbywać się na największym placu w Parku Sybiraków gdzie co roku odbywają się koncerty,,Jednego serca,jednego Ducha,, co roku.Ale aby ściągnąć mieszkańców do stolicy Podkarpacia ,miasta podobno innowacji, to trzeba zaprosić artystów topowych i zarezerwować co najmniej 500 tyś zł.Ale chyba lepiej wydać 500 tys zł na topowy koncert niż wypożyczyć światełka świąteczne na 2 miesiące za ponad 1 mln zł.Ale to mieszkańcy powinni decydować a nie jakiś urzędnik bo to z ich podatków jest finansowane.

Comments are closed.