Zdjęcie. Materiały prywatne. Bracia Kłeczek po występie w półfinale.

– Jesteście wizytówką tego programu – stwierdziła podczas półfinału „Mam Talent” Małgorzata Foremniak, gdy  zobaczyła występ Kamila i Krystiana Kłeczków – rzeszowskich policjantów. Ich sobotnie akrobatyczne popisy były tak skuteczne, że dały im upragnione miejsce w finale.

25-letni bracia bliźniacy Krystian i Kamil Kłeczek perfekcyjnie „posprzątali” podczas pierwszego półfinału 10. edycji „Mam Talent” emitowanego na antenie TVN. Ich powietrzne akrobacje pozwoliły na to, aby zdobyć upragnione miejsce w finale. Tym razem przed publicznością wystąpili w strojach marynarskich, gdzie udawali majtków sprzątających pokład.

– Gdybym miał taką ekipę sprzątającą, to sam bym ślubował czystość – mówił tuż po zakończonym występie Marcin Prokop, jeden z prowadzących program.

Nie zawiedli

Agustin Egurrola z kolei był dumny, że to właśnie on nacisnął „Złoty Przycisk”, który braciom Kłeczkom zagwarantował miejsce w półfinale bez głosowania wszystkich jurorów.

– Nie zawiedliście. Jestem pewien, że każde show, w każdym miejscu na świecie by was chciało zobaczyć i mieć was w swoim programie – mówił juror. – Nie chcę was nakłaniać do zmiany zawodu, ale to był występ na miarę 10. edycji. Strasznie się cieszę, że tu jesteście – dodawał Egurrola.

Z kolei Agnieszce Chylińskiej po występach braci policjantów wyłączył się profesjonalizm. – Jestem mamą trójki dzieci i tak sobie myślę, że wasza mama z wami musiała mieć przekichane. Teraz jesteście uroczy, ale pewnie jako dzieciaki byliście mega rozbrykani i to jest przepiękne. Czyszczenie komina zaliczyliście u mnie na „6” – stwierdziła Chylińska.

Kłeczkowie: Dziękujemy! 

Małgorzata Foremniak z kolei jest przekonana, że braci Kłeczków pokochała cała publiczność. – Jesteście wizytówką tego programu – stwierdziła Foremniak.

Advertisement

Dla braci Kłeczków dostanie się do finału ma szczególne znaczenie, ponieważ w 2010 roku po raz pierwszy pojawili się w „Mam Talent”. Wówczas swoje akrobatyczne popisy w talent show zakończyli na półfinale, ponieważ zdobyli zbyt małą liczbę głosów SMS.

„Udało się! Dziękujemy!” – napisali na Facebooku bracia Kłeczek po sobotnim występie.

Do finału dostała się również Inny Biliaievoj z Ukrainy, która zarówno publiczność, jak i jury zachwyciła bańkowym show.

Kim są Kłeczkowie?

Kamil i Krystian akrobatykę trenują od 7. roku życia. Przez pierwsze 4 lata bliźniacy zajmowali się akrobatyką na planszy. Później zmienili dyscyplinę na skoki na trampolinie. Tym sposobem z tym sportem są już związani 18 lat, a niemalże codzienne treningi zaowocowały sporymi osiągnięciami.

Bliźniacy są wielokrotnymi mistrzami Polski w skokach synchronicznych i indywidualnych, zdobywcami 5. miejsca podczas Pucharu Świata w Hiszpanii oraz uczestnikami Mistrzostw Europy.

W policji pracują od 2016 roku. Krystian w Oddziale Prewencji Policji w Rzeszowie, Kamil w komisariacie w Sokołowie Małopolskim.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama