WOŚP w Rzeszowie: Lisowska, licytacje, obiad z Miss Podkarpacia, Mustang Show…

14
Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

Unikatowy kamień z Mount Everest, gadżety z autografami siatkarzy z Asseco Resovii,  obiad z Miss Podkarpacia, czy lekcja szermierki scenicznej – to jedne z wielu propozycji, które będzie można wylicytować podczas niedzielnego 26. Finału WOŚP w Rzeszowie. Gwiazdą wieczoru na Rynku będzie Ewelina Lisowska. 

Pieniądze z tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostaną przeznaczone na rzecz wyrównywania szans w leczeniu noworodków. Neonatologia była celem Finałów WOŚP już siedmiokrotnie. Dzięki temu na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiło ponad 3,8 tys. urządzeń medycznych za łączną kwotę przekraczającą 121 mln zł. Rodzice najmniejszych pacjentów mogą dziś, w razie potrzeby, liczyć na gotowość do pracy 1160 inkubatorów, 367 stanowisk do resuscytacji noworodków czy 344 kardiomonitorów.

Po raz ostatni ta dziedzina medycyna była kompleksowo wspierana przez Fundację WOŚP po 21. Finale (styczeń 2013 roku). Od tego czasu mija już 5 lat.

Zbieranie pieniędzy na ten szczytny cel odbędzie się również w Rzeszowie w różnych formach. Po pierwsze, na rzeszowskim Rynku odbędą się koncerty Eweliny Lisowskiej, Magdaleny Andres i Arka Kłusowskiego oraz FatStuFF, Scream, 0% Normy, The Louders, DOC i Audioties. Koncerty rozpoczną się o godz. 13:15. Ostatnia gwiazda, czyli Ewelina Lisowska swój występ rozpocznie o godz. 20:20. Przed jej koncertem o godz. 20:00 zostanie puszczone „Światełko do Nieba”.

Na rzeszowian ciekawe atrakcje będą czekać również w godz. 12:00-18:00 na Rynku, w godz. 12:00-17:00 w Podziemnej Trasie Turystycznej oraz w godz. 11:00-17:00 na placu Farnym. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ.

Wygraj obiad z Miss Podkarpacia

W 26. Finał WOŚP włącza się również Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania poprzez licytację zestawu książek Wydawnictwa Copernicus Center Press: „Granice nauki” ks. prof. Michała Hellera oraz „Człowiek. Biografia” i „Anatomia miłości i zdrady” Robina Dunbara.

Podczas licytacji WSIiZ można umówić się na obiad z Natalią Barańską – absolwentką dziennikarstwa i komunikacji społecznej we WSIiZ, Miss Podkarpacia 2017 oraz Miss WSIiZ 2016. Natalia jest także ćwierćfinalistką konkursu Miss Polski i założycielką Grupy Tanecznej Simply Swagg. Wcześniej była także reporterką ogólnopolskiej telewizji informacyjnej TVN24.

Kolejna propozycja WSIiZ, która pójdzie pod „młotek”, to możliwość jednorazowego poprowadzenia audycji na uzgodniony z redaktorem naczelnym stacji temat. Radio Intro to profesjonalne studio radiowe, znakomicie wyposażona reżyserka, newsroom i pełni pasji ludzie. W ramach aukcji zostanie też nagrany 30-sekundowy trailer filmu z udziałem dowolnej osoby, której ekipa grupy medialnej INTRO.MEDIA, zaprezentuje kulisy powstawania materiałów filmowych w studio telewizyjnym WSIiZ.

Wszystkie aukcje WSIiZ znajdują się TUTAJ.

MDK też wspiera Owsiaka

Do aktywnego udziału w 26. Finale WOŚP włącza się również Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie grając o godz. 18:00 w sali teatralnej przy ul. Osmeckiego 51 spektakl pt. „Cynamonowy pył”. Przez rozdartą płachtę w czasie wsuwają się do naszej rzeczywistości, bohaterowie prozy Brunona Schulza. Na krótką chwilkę osoby, postacie, przedmioty i nasze wyobrażenia o jego legendzie przychodzą do nas, dają o sobie świadectwo, by jak sen znowu zniknąć i pozostawić nas w zamyśleniu. Przed spektaklem będą zbierane wole datki jako bilet wstępu.

Od 15:00 do 18:00 w MDK trwać będą licytacje gadżetów związanych z Wielką Orkiestra, czyli plecaków, kubków termicznych, zegarów, kalendarzy, DVD Przystanek Woodstock – Anja Orthodox & Closterkeller, podręcznej apteczki, body dla 12-miesięcznego dziecka, koszulki oraz vouchery o wartości 100 zł, trening personalny w All for body, a także medal i koszulka XL XVI Mistrzostwa Polski Ratowników Drogowych Polskiego Związku Motorowego.

Trening z „Zorro” 

Teatr Maska wystawia na licytację na Allegro trening szermierki scenicznej z Zorro. To nie przypadek, ponieważ 18 lutego premierowo zobaczymy spektakl „Zorro” w reżyserii Arkadiusza Klucznika na deskach Teatru Maska.

Przy okazji będzie można przekonać się, jak wygląda praca aktora nad rolą i poznać tajniki sztuki walki, a Zorro, w którego wciela się niezwykle utalentowany Maciej Owczarek, po wspólnych zajęciach z fechtunku wręczy zwycięzcy podwójne zaproszenie na meksykańską ucztę do restauracji „Taco Taco” oraz podwójne zaproszenie na spektakl „Zorro”. Link do aukcji TUTAJ.

Orkiestrowe ściganie

Automobilklub Rzeszowski również zagra podczas 26. Finału WOŚP. Tego dnia, na ul. Moniuszki w Rzeszowie odbędzie się KJS – „XI SuperOes WOŚP Rzeszów”, w którym mogą wziąć udział wszyscy sympatycy szybkiej jazdy.

Impreza rozpocznie się o godz. 11:00 i potrwa do 17:00. W tym czasie każdy uczestnik trzykrotnie pokona wyznaczoną na ulicach Rzeszowa około kilometrową trasę. W imprezie wystartować może każdy, kto posiada ważne prawo jazdy, kask oraz samochód z ważnym badaniem technicznym i opłaconym ubezpieczeniem OC, NW. Zgłosić się będzie można dniu imprezy.

Organizatorzy apelują również do mieszkańców, by w trakcie trwania zawodów nie parkowali samochodów wzdłuż placu Farnego i ul. Moniuszki, a ci, którzy już to zrobili, przestawili auta na pobliskie parkingi. 

Koszulka Roberta Kubicy

W Centrum Handlowym Plaza będzie można podczas finału WOŚP oglądać specjalny Mustang Show, czyli wystawę kultowych amerykańskich samochodów. Mustangi, wystylizowane będą tematyce bajkowej m.in. na Zygzaka McQueen, Minionka, czy innych bohaterów popularnych kreskówek. Prezentowane będą wewnątrz Plazy oraz w specjalnej strefie na parkingu przed głównym wejściem do galerii.

Każdy odwiedzający rzeszowską Plazę za dowolny datek na rzecz WOŚP będzie mógł zrobić sobie zdjęcie w aucie, a za kwotę min. 50 zł przekazaną na WOŚP będzie można przejechać się Mustangiem wyznaczoną wokół Centrum trasą.

Dla prawdziwych smakoszy czekolady firma M.Pelczar Chocolatier przygotowała limitowaną edycję czekolad z logiem mustanga. Specjalne czekolady (mleczna, biała oraz gorzka) zostały stworzone na potrzeby aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i nie można ich spotkać w tradycyjnej ofercie firmy.

Ponadto podczas finału WOŚP w Plazie odbędą się licytacje unikatowych przedmiotów przekazanych przez partnerów imprezy: Olimp Labs, BIG, Grupę Reklamową GreeMi Studio, Edukido. Najciekawiej zapowiada się aukcja wyjątkowej, limitowanej złotej koszulki Roberta Kubicy przekazanej przez zarząd firmy OLIMP LABS specjalnie na licytację WOŚP.

Najwięcej atrakcji czekać będzie na najmłodszych. W atrium Plazy odbędą się m.in. zabawy przy muzyce z Waldemarem Wywrockim pt. „Dzieciakowo i Kolorowo” oraz kolorowe malowanie buzi. Organizatorzy przygotowali także warsztaty rzeźbiarskie „Aniołek dla WOŚP”. Wszystkie przygotowane podczas warsztatów anioły zostaną przekazane na licytacji na rzecz Orkiestry.

Nie zabraknie także atrakcji muzycznych. Na scenie Plazy w świątecznym koncercie kolęd wystąpi m.in. zespół Gabcia i Przyjaciele ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Rzeszowie oraz uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie. Odbędzie się także konkurs świątecznych piosenek oraz kolęd i pastorałek.

Siatkarze Resovii w Galerii Rzeszów

Na rzecz WOŚP będzie można również w niedzielę kręcić piruety na lodowisku, które znajduje się na placu wydarzeniowym w galerii Millenium Hall, ponieważ cały dochód z biletów wstępu będzie przeznaczony na cel 26. Finału WOŚP.

W Galerii Rzeszów na rzecz WOŚP wystąpią Szkoła Tańca Street Life, „senSDance” Akademia Tańca Jazzowego oraz Zespół Pieśni i Tańca Karpaty, a także o godzinie 14:00 rozpocznie się licytacja koszulek i piłek z autografami siatkarzy Asseco Resovii.

Kamień z Mount Everest

Podczas 26. Finału WOŚP wszyscy miłośnicy gór i rzeszowianki Sylwii Bajek będą mogli licytować elegancką statuetkę zawierającą unikatowy kamień z 8 000 n.p.m. z wyprawy na Mount Everest 2017 (Przełęcz Południowa, Igloo Everest Expedition 2017).

Akrylowa statuetka poza prawdziwą perełką zawartą w jej wnętrzu stanowi klasę samą w sobie. Wyglądem nie różni się od bezbarwnego szkła, jest jednak znacznie bardziej wytrzymała. Koszt wykonania to ok. 400 zł, a kamień jest niemal bezcenny. Statuetkę można licytować do 21 stycznia (niedziela) do godz. 22:40 na Allegro. Link TUTAJ.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

14 KOMENTARZE

 1. Staryś, a głupiś, Senior 😉 Wielgucki z Owsiakiem przegrał i musiał mu kasę płacić. To co piszesz (pomówienia?), że Owsiak bierze kasę ze zbiórki to jest sprawa dla prokuratora i to z urzędu, a póki co nic nie słychać. Nie uważasz, że teraz, kiedy mogą zamknąć i skazać kogo chcą, Jurek byłby pierwszy na liście? Mogli zabronić udziału wojsku, policji, straży, ale Orkiestry nie zamkną, bo nie mają się do czego przyczepić.

  Swoją drogą naprawdę nie wiem, dlaczego Ty i Tobie podobni łapiecie się na takie plewy, skąd ta nienawiść do zakręconego gostka w śmiesznych spodniach i okularach, który rozkręcił taką niesamowitą akcję?

   • a Tyś młody i głupi 😉 nie chce mi się na to patrzeć, ale to wszystko tylko procesy cywilne… gdy był cień wątpliwości, że kasa się nie zgadza, Orkiestra by dzisiaj nie grała
    ja naprawdę rozumiem, że Jurek ma styl, który wcale nie musi się wszystkim podobać, można też się zastanawiać, czemu obywatele mają się zrzucać na sprzęt dla państwowych szpitali, ale po pierwsze ten sprzęt tam trafia i ratuje życie, a po drugie przecież tych ludzi nikt do tego nie zmusza. Żadna inna akcja charytatywna nie ma takiej oprawy, ale też i żadna nie przynosi takich efektów.

 2. Każdy? Nie będę z tobą dyskutować, bo szkoda czasu i nerwów. To nie jest miejsce na dyskusję. Ty i matka kurka mnie nie przekonacie, a ja was, więc skończymy temat. Pozdrawiam, mimo wszystko.

 3. I dlatego nie daje na złodzieja, a jak ktos jest naiwny i uwaza że skoro czesc tej kasy trafia do szpitali to niech daje, jego sprawa ze chce by tylko polowa jego kasy trafiala do szpitala a druga na czyjes prywatne konto. Owsiak stoi ponad prawem, ma 4 wyroki skazujace a i tak nie pokazal do tej pory faktur z orkiestry. Na yt na Matka Kurka pokazuje jak to sie wszystko kreci. Wg mnie nalezy zmienic Owsiaka na kogos innego kto nie nie bedzie kradl i po sprawie. Natomiast tutaj udziela sie polska mentalnosc, moze i sobie duzo kradnie ale cos daje i tak mysla ludzie i daja.

  • Jakby nie sprzęt od tego „złodzieja ” to moje dziecko, i nie tylko, nie miałoby szansy być zdiagnozowanie, 20 lat temu, tu w Rzeszowie zaraz po urodzeniu. Do dziś mam przed oczami sprzęt z serduszkami. Żałosnym jesteś człowiekiem, nie masz pojęcia co oznacza dla rodziców choroba dziecka. Jestem pewna, że nigdy nikomu w niczym nie pomogłeś, ale przyjdzie i pora na ciebie. Dobro powraca, a zło podwójnie, pamiętaj.

   • Również sie z tym zgadzam „Jakby nie sprzęt od tego „złodzieja ” to moje dziecko…” sęk w tym ze kazdy moze tak jak owsiak zebrac 50 mln a dac 10mln, szczegolnie ze za transmisje on nie placi nic, wszystko ma za darmo od panstwa, czyli czas antenowy, zabezpieczenie policji i innych słóżb, itd. Wiec ja nazywam rzeczy po imieniu, kradnie i za mala czesc kupuje sprzet do szpitali i robi z siebie świetego. Tak jak napisalem jak ktos chce sie do takiego ukladu dolozyc niech daje na Orkiestre. Ale tonący brzytwy sie chwyta, wiec jak by do mnie przyszli i powiedzieli ze przejda sie po miescie i zbiorą pieniadze na moja chora matke a mi dadza tylko polowe a reszte dla siebie to bym sie zgodzil, bo by nie bylo wyjscia. I tak dziala orkiestra, mozna by owsiaka podmienic na kogos kto wplaca 100% zebranej kwoty tam gdzie miala isc, no ale to nie takie proste. Polecam YT i materialy Matka kurka jak sie to wszystko kreci.

    • Każdy? Nie będę z tobą dyskutować, bo szkoda czasu i nerwów. To nie jest miejsce na dyskusję. Ty i matka kurka mnie nie przekonacie, a ja was, więc skończymy temat. Pozdrawiam, mimo wszystko.

     • Nie majac argumentow ciezko dyskutowac, w Twoich wypowiedziach jest tylko ladunek emojonalny. I dla mnie jest oczywiste ze matka ktorej dziecku pomogl sprzet owsiaka bedzie go zawsze bronic, zeby nie wiem ile nakradl. Orkiestra sie juz od lat nie rozlicza na co wydaje pieniadze, on sam ma wyroki w sadzie i przegrane sprawy by pokazal te faktury i nici, czyli jest ponad prawem, a ze pomaga dzieciom to wczyscy uznaja ok, wolno mu bo pomaga,bo sie slepo wierzy ze nikt inny by tego nie zrobil.

    • Nie masz pojęcia czy mam argumenty czy nie. Emocje są i będą, bo wiem tylko ja co wtedy przeżywałam. Te przeżycia i strach tkwią w głowie nadal, mimo, że dziecko jest już zdrową, dorosłą kobietą. Ja go nie bronię, ale do końca też nie wierzę we wszystko co mu zarzucają. Tyle w temacie. Żegnam.

Comments are closed.