Do 3 kwietnia trwają internetowe zapisy do 9. Półmaratonu Rzeszowskiego, który odbędzie się 10 kwietnia. Zawodnicy pobiegną nie tylko dla satysfakcji i dobrego wyniku, ale również, by pomóc Damianowi, choremu na mukowiscydozę.

Półmaraton Rzeszowski jest częścią cyklu „PKO Rzeszów Biega”. Składają się na niego trzy biegi. Oprócz Półmaratonu, w tym roku odbędzie się także 4. PKO Maraton Rzeszowski oraz 4. PKO Bieg Niepodległości.

Półmaraton Rzeszowski (21 km) wystartuje w niedzielę 10 kwietnia o godz. 12:00. Równolegle odbędzie się tego dnia 2. PKO Rzeszowska Sztafeta Półmaratońska. Wcześniej, o godz. 9:30 ruszą biegi młodzieżowe.

Trasa Półmaratonu będzie prowadziła ulicami centrum Rzeszowa oraz przez tereny wzdłuż Wisłoka. Start i meta znajdować się będą w Centrum Handlowym Millenium Hall przy al. Kopisto 1. Zapisy internetowe (TUTAJ) na bieg trwają do 3 kwietnia. Koszt 65 zł. Zapisać się będzie można także w dniu zawodów. Opłata wzrasta wówczas do 95 zł.

Limit zawodników, którzy wezmą udział w Półmaratonie, wynosi 1500 osób. W biegu głównym każdy ma obowiązek wystartować z numerkiem startowym i chipem przydzielonym przez organizatora. Biuro zawodów oraz depozyt znajdować się będzie w Millenium Hall. Zgłoszenia i wydawanie pakietów startowych rozpocznie się 9  kwietnia od godz. 15:00 do godz. 18:00 i w dniu zawodów (10 kwietnia) od godz. 8:00 do godz 11:30.

Pakiet startowy obejmuje koszulkę okolicznościową, numer startowy, czip, posiłek. Na mecie każdy uczestnik biegu głównego otrzyma medal okolicznościowy.

W ubiegłorocznym Półmaratonie Rzeszowskim wzięło udział 1150 osób. – Jestem przekonany, że ten, jak i kolejne biegi przyciągną w tym roku jeszcze więcej zawodników. Trzymamy za nich kciuki oraz zachęcamy do udziału w akcji na rzecz Damiana – mówi Aleksander Puła, dyrektor Regionalnego Oddziału Korporacyjnego PKO BP w Lublinie.

W ramach 9. PKO Półmaratonu Rzeszowskiego odbędzie się akcja na rzecz 21-letniego Damiana, który od urodzenia choruje na mukowiscydozę. Zaangażowanie zawodników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Damiana” i przebiegną z nią linię mety, zostanie przeliczone na konkretne wsparcie finansowe – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na zakup specjalistycznego leku dla Damiana.

– Akcje charytatywne, zainicjowane przez naszych pracowników, są organizowane przy każdym wspieranym przez nas biegu. Tak też będzie Rzeszowie – mówi Agnieszka Kielichowska, dyrektor Biura Komunikacji i Odpowiedzialności Społecznej PKO Banku Polskiego.

W 2015 r. podczas kwietniowego 8. PKO Półmaratonu Rzeszowskiego dla chorej na serce Julki pobiegły 422 osoby. W trakcie 3. PKO Maratonu Rzeszowskiego na początku października 372 osoby dołączyły do akcji na rzecz półrocznego Wiktorka, a w czasie 3. PKO Biegu Niepodległości 561 osób wsparło Zosię, która urodziła się z poważną wadą serca.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama