Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News

„Bądźmy razem i dzielmy się dobrem” – zachęcają organizatorzy „Największego serca świata”. Akcja odbędzie się w środę (16 stycznia) w Rzeszowie i ma upamiętniać Pawła Adamowicza.

Po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska w wielu polskich miastach mieszkańcy łączą się w bólu z gdańszczanami. Światełko do Nieba dla Pawła Adamowicza w poniedziałek zapalono m.in. Szczecinie, Koszalinie, Wrocławiu, Sosnowcu, Warszawie, a na Podkarpaciu m.in. w Rzeszowie i Jaśle.

W Rzeszowie na środę (16 stycznia) zaplanowano także akcję „Największe serce świata”, której organizatorem jest podkarpacki Komitet Obrony Demokracji. KOD apeluje, by mieszkańcy przyszli na Rynek ze świecami, aby można było z nich ułożyć ogromne serce dla Pawła Adamowicza i jego bliskich.

„Wszyscy boleśnie przeżywamy tragiczną śmierć prezydenta Pawła Adamowicza. Pojawiają się różne emocje, z którymi nie zawsze potrafimy sobie poradzić. Mając w pamięci ostatnie słowa Pana prezydenta, które dla nas stały się testamentem, chcielibyśmy, by ten czas mimo bólu w sercach i poczucia ogromnej straty był czasem dzielenia się dobrem” – napisali na Facebooku organizatorzy wydarzenia.

KOD prosi, aby w stworzeniu serca wzięli udział także wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Paweł Adamowicz od samego początku włączał się w akcję Jerzego Owsiaka. Jako wolontariusz, prezydent Gdańska, podczas 27. Finału WOŚP, zebrał ponad 5 tys. zł.

„Bądźmy razem i dzielmy się dobrem. W solidarności i bliskości szukajmy siły i oparcia w tym trudnym czasie. Niech dobro zwycięża…” – podkreślają organizatorzy akcji. „Największe serce świata” rozpocznie się o godz. 20:00.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama