Reklama

Na najbliższej wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa planowane jest podjęcie uchwały na temat konkretnej pomocy rodzinom wielodzietnym.

W porządku obrad znalazł się – z inicjatywy klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości – projekt uchwały dotyczący zwolnienia w wymiarze 50% z aktualnie obowiązujących kwot opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości zamieszkiwanych przez rodziny wielodzietne.

To bardzo cenna pomoc, dająca nie tylko realne wsparcie o charakterze materialnym, ale stanowiąca też element promocji modelu dużej rodziny.

Cały ten pomysł współgra z realizowanym od kwietnia rządowym projektem „Rodzina 500+” i pokazuje, że również samorządy mogą podejmować działania na korzyść rodzin wielodzietnych. W ten sposób dobre rozwiązania rządowe mogą dodatkowo motywować gminy do kolejnych cennych inicjatyw wspierających polskie rodziny.

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

2 KOMENTARZE

  1. pis jak robin hood, zabrać bogatym, uczciwie pracującym, którzy latami studiowali po to, żeby dobrze zarabiać i rozdać ubogim nierobom po podstawówce, kierującym się tylko instynktem rozmnażania, za ich głosy, rydzykowi i trochę sobie, bo też biedni.

  2. A kto panie Szumny za 500PLN miesięcznie zrobi sobie dziecko? Czy ktoś z pisu umie liczyć, ile kosztuje utrzymanie dziecka miesięcznie? A może to wyliczenia prezesa, który swoją starokawalerską, bezdzietną postawą, promuje „model dużej rodziny” (dużej czy niedużej w każdym razie żadnej)?
    I teraz jak zwykle, ten co ma pieniądze, musi utrzymywać tego, co nie umiał się opanować i nie umiał kilkakrotnie utrzymać ptaszka w spodniach, pomimo, że go na to nie stać. Sprawiedliwość iście komunistyczna.

Comments are closed.