Zdjęcie: Facebook.com / Młodzież Wszechpolska

Tadeuszowi Ferencowi, prezydentowi Rzeszowa, oraz pozostałym 10 prezydentom, którzy podpisali deklarację o polityce migracyjnej, nacjonaliści z Młodzieży Wszechpolskiej wystawili „akt zgonu politycznego”.

„Parszywa jedenastka” – pod taką nazwą zostały opublikowane przez Młodzież Wszechpolską „akty zgonu” prezydentów, którzy w zeszłym tygodniu w Gdańsku podpisali deklarację o współdziałaniu miast Unii Metropolii Polskich w dziedzinie migracji. Deklarację podpisał m.in. Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, który jest zwolennikiem przyjmowania do miasta syryjskich uchodźców.

Od piątku gospodarze wszystkich 11 miast są pod ostrzałem nacjonalistów. Także podkarpackich, którzy w sobotę w Rzeszowie organizują manifestację pod hasłami: „Stop dla islamizacji Polski”, „Nie dla przymusowej relokacji”.

Nacjonaliści z Młodzieży Wszechpolskiej poszli teraz o krok dalej. Wystawili „akty zgonu politycznego” wszystkim 11 prezydentom, którzy podpisali deklarację. Na każdym „akcie” znajduje się imię i nazwisko prezydenta, informacja o przynależności partyjnej, czas (30 czerwca) oraz przyczyny „zgonu”, którymi – zdaniem nacjonalistów – są multikulturalizm, liberalizm oraz głupota.

Wszechpolacy na „aktach zgonu” napisali, że ich akcja jest „wyrazem sprzeciwu polskiego społeczeństwa wobec systemu relokacji siejących terroryzm imigrantów z Bliskiego Wschodu”.

To jednak nie jedyne działania Wszechpolaków wyrażające sprzeciw wobec polityki przyjmowania uchodźców, ponieważ nacjonaliści dodatkowo promują swoje weekendowe manifestacje i zachęcają do wzięcia w nich udziału.

 „Jako pierwsze ogłosiło się Podkarpacie! Nie dla islamizacji Polski!” – „chwalą” się rzeszowscy Wszechpolacy.

„Prezydent Rzeszowa przez swoją arogancję i działanie wbrew woli mieszkańców skazuje się na polityczną śmierć. Chęć przyjęcia do Rzeszowa imigrantów, to postawa przeciwna stanowisku rządu polskiego. To działanie wbrew interesowi narodowemu, a takich zachowań nie zaakceptujemy” – napisali podkarpaccy nacjonaliści z MW.

Co o „akcie zgonu” Tadeusza Ferenca myśli ratusz? – Nie będziemy się zniżać się do poziomu narodowców. Takich zachować nie będziemy komentować – mówi krótko Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

W środę z kolei rzeszowscy działacze partii Wolność Janusza Korwin-Mikke poinformowali, że do przewodniczącego Rady Miasta złożyli wniosek o przeprowadzenie w Rzeszowie referendum w sprawie przyjmowania uchodźców. Dzień wcześniej takie kroki zapowiedzieli także podkarpaccy posłowie Ruchu Kukiz’15.

joanna.goscinska@rzeszow-news.pl

Reklama